Parafia Rzymskokatolicka p.w.

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 czerwca 2018

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o g. 18.00.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dla naszej rodziny w Aleppo. Zebraliśmy 737,21zł.

4. Bóg zapłać za sponsorowanie naszego pikniku w ogrodzie parafialnym .na zakończenie oktawy Bożego Ciała paniom z Asysty i P. Grzegorzowi Skowrońskiemu. Kamilowi Andrusiakowi za posługiwanie. Wszystkim za wspólnotę radości bycia razem. Bóg zapłać.

5. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Chcę serdecznie zachęcić do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku. Dla ciekawości chcę podać jedną cyfrę: za pół roku prasa na stoliku kosztuje parafię 1800zł, niezależnie czy weźmiemy, czy kupimy, czy też zostanie później  jako makulatura. Warto więc skorzystać z tego, co jest na wyciągnięcie ręki.

I druga sprawa, to opłaty za grób na naszym cmentarzu. Na razie jest to śladowa ilość. Natomiast faktury za śmieci, czy za ścięte drzewo nie kogą czekać. Trzeba zapłacić. Taka jest rzeczywistość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

·         13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·         14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy włocławski, męczennik II wojny światowej.