Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie
OGŁOSZENIA

 

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018

 

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy dzieło wielkopostnych rekolekcji, które wygłosi Ks. Dr Jacek Bartczak prefekt studiów w naszym Seminarium Duchownym. Życzymy Ks. Prof. obfitych łask Ducha Świętego i całej parafii posłuszeństwa Duchowi Świętemu, aby nas poprowadził do wielkich dzieł Bożych. Jutro w naszej parafii pół godziny przed każdą Mszą św. spowiedź rekolekcyjna. W poniedziałek i wtorek  Msze św. o g. 8.30 dla dzieci do klas szóstych, 10.30 dla dorosłych, 12.15 dla klas siódmych i młodzieży gimnazjalnej, o g. 16.00 i 18.00 dla dorosłych.

 

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o g. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę o g. 9.00

 

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

 

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary dla naszej rodziny w Aleppo. W ub. niedzielę dla zebraliśmy 586,65zł. Bóg zapłać. Dziś wychodząc ze świątyni mamy okazję złożyć swój datek na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych, który wzniesiemy w Licheniu.

 

5. Wczoraj odwiedziliśmy 29 chorych z posługą sakramentalną spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziękujemy wszystkim zdrowym za pomoc w tym dziele.

 

6. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Strzelecką i Michała Sucharę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

8. W sobotę 24 marca w Turku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Zachęcamy młodzież do zapisu na wyjazd. Koszt 10 zł.

 

9.W tym roku na Misterium Męki Pańskiej wybieramy się do Bydgoszczy w Niedzielę Palmową 25 marca. Koszt 30 zł.

 

10. W piątek w naszej parafii  w Sali parafialnej św. Jana Pawła II odbędzie się Dekanalne Skupienie Młodzieży o g. 19.00

 

11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przed kościołem odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci i młodzież ze Środowiskowego Domu „Szymonówka” w Nieszawie Fundacji im św. Brata Alberta.