Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 listopada 2017

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Będzie to rocznica, kiedy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach uznaliśmy Jezusa Chrystusa naszym Panem i Królem.

4. Pogrzeb śp. Ireny Skierkowskiej odbędzie się w środę o g. 11.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.  Dobry Jezu…

5. W Sali parafialnej w minionym tygodniu wykonano montażu umywalki, toalety, grzejnika w toalecie, oraz mebli w aneksie kuchennym. P. Radosławowi Stangreciakowi dziękuję za wykonanie mebli. Teraz montaż elektryczny. Malowanie. Chodnik. Furtka i parkan od strony podwórka.

5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy.