Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 stycznia 2018

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszej okolicy.

W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest w styczniu i lutym

4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 9.00

5. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

6. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas przyjęli w minionym tygodniu  po kolędzie. Za podwiezienie, za poczęstunek, za miłą i życzliwą atmosferę, za ofiary na kolędę.

W tym tygodniu chcemy odwiedzić:

Poniedziałek 15.01.

g. 9.00 – Żabieniec pojazd Jakub Kowalski i Arkadiusz Sabała-Sobolewski

g. 15.30 – Bądkowo ul. Wojska Polskiego nry nieparzyste

Wtorek 16.01.

g. 9.00 – Wysocinek pojazd p. Marek Gawroński

g. 16.15 – Bądkowo ul. Wojska Polskiego nry parzyste i ul. Słoneczna

Środa 17.01.

g. 9.00 – Wysocin od r. Wioletty Piotrowskiej do r. Zboińskich pojazd p. Cezary Danielewski

Czwartek 18.00

g. 9.00 – Jaranowo pojazd p. Jarosław Majchrzak

g. 12.30 – Wysocin od r. Napieralskich do r. Roszaków, pojazd p. Józef Roszak

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.

·         19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.