Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W ub. niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II zebraliśmy 694,21zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o g. 16.00, w sobotę o g. 9.00 gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas modlitwy różańcowej i Mszy Świętej o g. 16.00

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele misyjne. W czasie tygodnia misyjnego podejmiemy zbiórkę znaczków pocztowych; Każdy znaczek wspiera misje.

6. Dziękuję wszystkim, którzy przynoszą Oświadczenia w sprawie grobów swoich bliskich i składają opłaty za rok 2017. W tym miesiącu za wrzesień za śmieci cmentarne zapłaciliśmy 1054,23zł.

7. Prace w Sali parafialnej posuwają się do przodu. Mamy już wykonany sufit. Przed nami do wykonania ścianki działowe hallu i toalety. Następnie terakota. Sala jest ogrzewana, bo mają schnąć tynki. Jest b. ciepło. dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli w załatwieniu wielu spraw przy sali parafialnej. Wielkie dzięki za dzisiejsze ofiary na tace, które przeznaczamy na salę parafialną.

8. Serdecznie proszę o zbiórkę darów naszej ziemi i naszego serca dla WSD we Włocławku. We wtorek od g. 10.00 będzie samochód z seminarium gotowy przyjąć nasze dary. Wszystkim ofiarodawcom już dziś w imieniu Ks. Rektora i całej społeczności seminaryjnej składam Bóg zapłać.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze żuczenia i dar modlitwy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);

·         17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);

·         20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe).